Koncert Waldy s Taurusem na Pivních slavnostech ve Znojmě

14 června 2015 |

Vzhledem k tomu, že má každý u nás Znojmo zafixované s jiným nápojem, než je pivo – znojemská oblast se svými vinicemi a sklípky je proslavena i za hranicemi jako země vínu zaslíbená – tak v tomto kontextu působí název akce „Pivní slavnosti ve Znojmě“ poněkud nepatřičně. Ovšem jen na první pohled, protože tato má ve městě již několikaletou zavedenou tradici. Letos tedy poprvé i s naší účastí.

Vzhledem k tomu, že náš koncert se uskutečnil open air na náměstí, počasí se sluníčkem a bez deště se vydařilo. Což je podstatné všeobecně pro každou akci tohoto typu. Znovu je však potřeba dodat, že jen na první pohled, neboť toho slunce bylo ten den přespříliš a částečně to ovlivnilo nejen návštěvnost na slavnostech, ale bohužel se to projevilo i na nás samotných, konkrétně na Waldovi. Ten totiž, v důsledku přehřátí organismu a dehydratace, v druhé části koncertu na pódiu zkolaboval a při kr. tlaku 80/50 jej musela na kapačkách odvézt záchranka do nemocnice. Saharskou atmosféru ve městě dokládal i narychlo dodaný kropicí vůz na náměstí, který neustále pendloval okolo a rozprašoval za sebou mlžný vodní opar. Toho využívaly především děti. Dalším dokladem Sahary byla osádky záchranky, když vypověděla, že ten den sbírala po městě kolabující jedince jak na běžícím pásu…

Nutno podotknout, že jsme koncert dokončili bez Waldy zdárně se ctí, kvitovali jsme odezvu od publika a potěšila nás i chvála mistrů zvukařů této akce.

Walda si pobyl v nemocnici na kapačkách (napumpovali do něj 2 litry infúze) a po třech hodinách nám jej předali, abychom se mohli vydat na zpáteční cestu do Prahy. Ta již byla snesitelná, v průběhu na trase, po prudkých bouřkách a lijácích, se ochladilo o 10 °C a hlavně vzduch byl dýchatelnější.

Tož tedy, vítej léto! :-)

Fotogalerie z akce je zde: >

Štítky:

Přihlášení:

nahoru