Absolvent Lidové konzervatoře Jaroslava Ježka, obor zpěv a obl. kytara
Hudební praxe:
Ve 14 ti letech jsem poprvé zpíval za peníze. Bylo to v restauraci Džbán v Řeporyjích s velkým orchestrem Junior. V 17 ti a 18 ti letech jsem vyhrál soutěž Hledáme nové talenty v Praze . Na vojně jsem zpíval s UHMV v Bruntále. V Praze jsem v kasárnách založil estrádní skupinu DOROBA s ryze civilním repertoárem tzv. malých forem, vlastním i převzatým.
Po vojně jsme založili bigbeatovou skupinu Casus Fors a začali hrát – např. Letenský Zámeček, Carioca, Kavárna Vltava, atd. Posléze jsme se stali doprovodnou skupinou zpěvačky Inky Zemánkové, se kterou jsme projeli křížem krážem republiku, s programem Dívka k rytmu zrozená. O režii a choreografii se postaral slavný Frank Towen. Konferovali (moderovali) např. Ivo Livonec, Dr. Jan Pixa a Eduard Pergner. Alternací za Inku Zemánkovou byla paní Jiřina Salačová. Mimo této skupiny jsem spolupracoval se skupinou Perfekt Františka Nováka. Bylo také mnoho estrádních vystoupení s umělci, např. Vl. Menšík, Karel Hála, V. Štekl, H. Růžičková atd.
V této době jsem se stal tzv. epizodistou činohry Národního divadla v Praze. Celých 8 let. Tituly, jako např. Zkrocení zlé ženy, Člověk odjinud, Cyrano z Bergeraku, Periferie, Dáma není k pálení, atd. Úžasné zážitky, být jen v blízkosti těchto hereckých velikánů a ještě s nimi jít na jeviště Národního Divadla a něco pomáhat tvořit.
V této chvíli jsem dostal nabídku od pana Richarda Adama na jeho alternaci, v jednom z nejslavnějších barů v Praze, Tatranu. Samozřejmě jsem ji přijal , něco tak nádherně barevného, okouzlujícího jsem dosud neviděl. (Rozuměj kostýmovou revui, tehdy evropského formátu). Režie Richard Adam, choreografie Josef Koníček, Bedřich Füseger a vlastně to nejlepší z televizního baletu. Kostýmy tvořila pí. Božena Samková.
V této době jsem ještě zpíval, uváděl a sestavoval varietní programy ve varieté Srdíčko Hybernia, kde jsem se po nějaké době seznámil s baletem Lubora Mohyly, který mi dal nabídku na spolupráci v Tabarinu Družba, jen sto metrů pod Tatranem. Jednalo se také o revui, ale jako stálý sólista.
První naše společná premiéra byl pořad Očima vzpomínek (světové filmové melodie), režie: Ján Roháč, choreografie: Lubor Mohyla, učinkující: Alena Dušková, Soňa Juřicová, Lubor Mohyla, Tomáš Cmíral a zpěv Václav Lalák.
Na premiéru po červeném koberci až z Václavského náměstí sestoupilo mnoho umělců, např. M. Kopecký, Vl. Brabec, L. Županič, S. Zázvorková, J.Vinklář, J.Kopecká, aj.
Zápis do kroniky od J. Dietla: >>přicházel jsem s despektem – odcházím s obdivným respektem.<< Další úspěšné premiéry : Kouzla s Marikou (melodie Mariky Reck), Klobouk dolů před ženami (režie J.Vašta), Jablko pro Ježka (režie : Zd. Pošíval). To je jen malý výčet titulů Lubora Mohyly. Po delší době učinkování bylo nutno omladit soubor. Tím jsem byl pověřen já a tím se vlastně změnila struktura souboru, už ne dvě baletky a dva tanečníci, ale čtyři baletky, zpěvačka a já. Tím pádem jsem byl donucen psát scénáře nových programů, např. Paráda, Zrcadlo, Volba Miss, Nevolal Hollywood?. Režie se ujali pánové: Jan Němec, Pavel Brabec a Walkó.
Souběžně s touto činností jsem byl požádán o výpomoc v kabaretu u Fleků, což jsem přijal a zůstal jsem tam celých dvacet let. A opět vynikající soubor. Za těch dvacet let se tam vystřídalo mnoho zpěváků, tanečníků: A. Loužecký, L. Bryg, M. Charvát, Fr. Hanzlík, J. Loužecká, E. Jílková, E. Neumannová , E. Cízlová, A. Dušková, M. Goldbergerová, S. Škvárová, M. Zehrerová, atd.
Posledních šest let po úmrtí L. Bryga jsem se stal uměleckým šéfem souboru já a opět jsem psal scénáře já, aby se ten soubor udržel a hrál dál.
Některé z titulů které jsme hráli: Na Flekanou, Ať žije kabaret, Flekovský karneval.
Prostě abych to shrnul, nebylo málo představení, kdy se aplaudovalo ve stoje. Dvacet let šest krát týdně, tj. 300 000 lidí z celého světa.
ZAHRANIČÍ: Oba německé státy , Polsko, Řecko, Jugoslávie, Belgie atd.
TELEVIZE: „ Kabaret Valentin”, „Stará láska nerezaví”, „Pábitelé” a dále 4-5 Silvestrů z vinárny „U Stréců”. Poslední silvestr z této vinárny byl v roce 2000.
V té samé době skončil kabaret u Fleků, Tabarin i Tatran. A tady začíná duo a později trio TAURUS. V. Lalák, J. Hečko, M. Goldbergerová, vynikající klávesy a třikrát sólo zpěv, to už něco vydá!